Active Baby

Společně s 500 maminkami jsme poznávali vylepšené plenky Pampers active baby, které pomáhají udržovat miminka v suchu po celou noc.

15/11/18 až 31/12/18

pigi 21/12/2018 - 14:32 hodin

Nejkrásnější chvíle našeho projektu s plenkami Pampers active baby

Nadešel poslední den našeho společného projektu s plenkami Pampers. Rádi bychom vám poděkovali za vaši aktivní účast – všechny krásné fotografie ve fotogalerii, zkušenosti sdílené pomocí komentářů a zpráv a za šíření povědomí o vylepšených plenkách Pampers active baby mezi vašimi příteli a ostatními rodiči.

Na konci projektu jsme jako poděkování shromáždili nejlepší momenty projektu Pampers active baby.

 • Děkujeme za všechny krásné fotografie - tolik usměvavých miminek:)

  Děkujeme za všechny krásné fotografie - tolik usměvavých miminek:)

 • Zatěžkávací zkouška plínečky od maminky MichaelaSiskova.

  Zatěžkávací zkouška plínečky od maminky MichaelaSiskova.

Většina z vás byla s plenkami spokojena stejně jako kral.martina:

Máme za sebou 2.noc s Active baby, přebalili jsme ve 20:30 a malý vstával v 6:00, plenka vydržela a nebyla ani moc "naducaná", jak se nám to stává s jinými plenkami, za nás zatím spokojenost :-)

nebo Kikeciperka:

Tak konečně jsme našli svou správnou variantu plenek, krásné voní a co je na nich nejdůležitější že nám vydrží opravdu celou noc, jelikož mi malá spí v kuse až do oběda, spáč po mamince, tak vydrží plenka a pyžamko máme suché a čisté...Jelikož jsme přešli na plenky číslo 4, tak jsme měli problém najít ty správné,jelikož se mi oprudila snad ze všech, zkusili jsme pampers active baby a naprostá bomba, jsem konečně spokojena jak já tak i moje Bětuška.

Stále se těšíme na vaše zkušenosti, zprávy o aktivitě a fotky na sociálních sítích, o které jste se s přáteli a s námi nestihli podělit!

Nezapomeňte nám dát zpětnou vazbu a vyplnit závěrečný dotazník, kde můžete ohodnotit produkt i samotný projekt.

Váš názor je pro nás i značku Pampers důležitý. Najděte si proto pár minut a vyplňte dotazník nyní. Odkaz na dotazník najdete případně i později ve vaší osobní sekci Můj profil.

Co se vám na našem projektu nejvíce líbilo?:)

pigi 18/12/2018 - 10:34 hodin

Mýty a fakta ohledně zdravého spánku miminka

Se spánkem miminek je spojeno mnoho mýtů, které mezi rodiči kolují. S pomocí odborníků jsme se rozhodli ty nejčastější z nich vymýtit a poskytnou rady a vysvětlení.

Fakta a mýty o spánku miminek

1. Mýtus: "Čím více je miminko unavené, tím lépe bude spát."

Fakt: Pokud má miminko nedostatek spánku (způsobený mimo jiné např. vynecháním krátkého zdřímnutí během dne nebo příliš pozdním uložením večer), spustí se v těle hormonální odpověď zvýšením hladiny adrenalinu a kortizolu. Výsledkem toho je, že miminko zůstává aktivní bez ohledu na to, jak hodně je unavené. Ve stejnou chvíli ale tento chemicky způsobený stav bdělosti zabraňuje miminku uvolnit se a usnout.

2. Mýtus: "Moje miminko prospí celou noc, když je před spaním nakrmím umělým/cereálním mlékem namísto mateřským."

Fakt: Schopnost miminka spát celou noc bez probuzení nemá žádnou spojitost s druhem mléka nebo zavedením pevné stravy do jeho jídelníčku. Na to, jak často a na jak dlouho se miminko probudí, má vliv rozvoj jeho cirkadiánního rytmu a návyky, např. rituály před spaním, podmínky, ve kterých spí, techniky uspávání, oblečení / typ plenky a další.

3. Mýtus: "Mimiko spí nejlépe v posteli s rodiči/samo v postýlce."

Fakt: Není univerzální řešení pro definování nejlepšího místa k uložení miminka ke spánku. Jelikož děti i jejich rodiče mají odlišený temperament, preference, dynamiku a uspořádání domácnosti, každá rodina by si měla vybrat takový model spaní pro své miminko, který členům rodiny umožňuje dobrý spánek a pohodlí.

4. Mýtus: "Miminka potřebují ke spánku naprosté ticho."

Fakt: Stejně jako dospělí, děti mají různou fonetickou citlivost a v důsledku toho různé úrovně tolerance hluku při spánku. Snaha o uspávání dítěte v naprostém tichu může vést k neustálé frustraci při snaze zablokovat veškerý okolní hluk a ovlivňuje ostatní členy domácnosti fungovat přirozeně. Zamezit jakémukoliv hluku je navíc velice obtížné mimo domov. Většinu dětí neruší mírné zvuky domácnosti, pokud spaly s hlukem od samého začátku (např. s pootevřenými dveřmi do ložnice) nebo pokud usínají při bílém šumu.

5. Mýtus: "Všechny děti z problémů se spánkem vyrostou"

Fakt: Jak děti dospívají, většina z nich zažívá méně problémů se spánkem (potíže s usínáním, několikanásobné probouzení se a nemožnost dlouho usnout). Některé děti však stále trpí problémy spojenými se spánkem, a to v předškolním a školním věku a někdy až do dospělosti.

Který fakt vás nejvíce překvapil? Nebo máte jiný názor?

pigi 13/12/2018 - 12:00 hodin

Maminko, podělte se o názor s ostatními rodiči!

Všichni se můžeme shodnout, že rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Při hledání správných plenek najdete hodně rad, názorů a zkušeností jiných rodičů, které jsou užitečné při hledání dokonalého řešení pro vaše miminko. Teď jste vy, kdo může podpořit druhé - váš názor pro ně bude cenný!

Napište recenzi na Pampes active baby!

Na co myslet při psaní recenze?

 • Použijte vaše vlastní slova.
 • Popište, jak plenka vyhovovala vám a vašemu miminku.
 • Buďte jasní a vystihněte to podstatné v maximálně 4 větách.
 • Nekopírujte texty z brožury nebo slogany, které jste viděli v reklamě.

Důležité! Pro ulehčení vám odkaz pro napsání recenze pošleme také e-mailem. Je velmi důležité, abyste pozorně sledovali nejen hlavní e-maily, ale také složky: oznámení, hromadné a spam, kam může náhodou náš email zapadnout.

Jak na to?

 1. Jděte na Pampers.cz, Alza.cz, Heureka.cz
 2. Využijte odkaz ve vašem emailu nebo najděte plenky Pampers Active Baby (modrá barva vám pomůže:))
 3. Klikněte na Napsat recenzi / Přidat recenzi a napište váš názor
 4. Zkopírujte link na vaši recenzi
 5. Odevzdejte link skrze Zprávu o aktivitě

Recenze napsána? Výborně! Pošlete nám odkaz!

Poslat odkaz na moji recenzi!

Jaké je přebalování s plenkami Pampers active baby? Dopřává vám i vašemu miminku klidnější spánek?

pigi 11/12/2018 - 11:00 hodin

Spánek, sladký spánek

Miminka stráví přibližně polovinu času spánkem. Dobrý spánek má pozitivní dopad na jejich náladu a temperament. Na rozdíl od rodičů, kteří stráví 30 % jejich času ve fázi REM spánku, miminka stráví 50 % jejich času v REM spánku! Proto mají miminka tendence se hýbat a převracet až dvakrát více než jejich rodiče, což může vést ke spoustě úsměvných pozic.

blog-post-5

Fáze spánku miminka

 • Aktivní spánek – podobný REM spánku (Rapid Eye Movement). Miminko se převrací, usmívá, pohybuje očima a vydává jemné zvuky.
 • Klidný spánek – podobný NREM spánku (Non-Rapid Eye Movement). Miminko je poklidné a je těžké ho vzbudit.
 • Přechodný spánek - období, která nelze určit jako aktivní nebo klidný spánek.

MOŘSKÁ HVĚZDICE

Miminko spí ve stejné poloze na zádech s roztaženýma rukama a nohama. Často a pravidelně se budí a vyžaduje zásah rodičů, jako pohoupání nebo krmení, aby šlo znovu spát.

Rada: Zkuste naučit své dítě, aby usnulo samo. Když se vám zdá být unavené, uložte je ke spánku v jeho pokoji. Můžete jim u sebe nechat kousek látky (jako kapesník), který po vás voní, aby je uklidnil a oni se cítili v bezpečí.

RANNÍ PTÁČE

Probouzí se brzy ráno, brebentí a shání se po rodičích. Ať vyzkoušíte cokoliv, miminko ne a ne znovu usnout!

Rada: Ranní ptáčata se snadno vzbudí v reakci na okolní hluk, když se dostanou do lehké REM fáze spánku. Když se miminko vzbudí brzy, využijte zdroj jemného šumu (aplikaci nebo zařízení) a snažte se reagovat jako že je stále noc, aby mohlo jít spát ještě o trochu déle.

LENOCHOD

Miluje spánek a může spát kdekoli a všude. Velký spáč, jak během dne, tak v noci – máte štěstí! Ale proč se někdy probudí? U "lenochodů" to bude kvůli růst nebo vývoji, růstu zoubků, nebo že se necítí dobře.

Rada: Zvažte častější nebo větší porce jídla a podpořte dítě, když se probudí. V této době mohou některé děti potřebovat více nakrmit nebo jen cítit blízkost.

SOVA

Usíná pozdě a v noci se budí. Vzbudí se do bdělosti a dlouho nemůže usnout!

Rada: Ujistěte se, že miminko si zdřímne i během dne. Děti potřebují hodně spánku. To, že když dítě nebude spát během dne a bude tak večer tolik unavené, že prospí celou noc, je mýtus. Opak je pravdou. Pro přetažené miminko je obtížné usnout, často se budí a dlouho nemůže usnout.

SURIKATA

Vstává a pohybuje se po celou noc, aby si našla pohodlnou pozici. Nechce jít spát a vždy je ve střehu. Chodí spát pozdě a budí se brzy!

Rada: Ujistěte se, že miminko má čas na to se uklidnit. Zaveďte pravidelný čas chození do postýlky, pomozte si koupelí, příběhem nebo ukolébavkou. Vaše miminko může být také unavené! Miminka potřebují hodně spánku, proto při jeho nedostatku spí neklidně, často se budí a hledají pohodlnější pozici – stejně jako dospělí.

Našli jste typ vašeho miminka mezi těmi, které jsme vám představili? Nebo pro nás máte úplně jiný? Jaké jsou vaše zkušenosti s uspáváním vašeho miminka?

pigi 07/12/2018 - 14:00 hodin

Plenky Pampers active baby pro zdravý spánek celé rodiny

Nerušený spánek pomáhá miminkům ke správnému a zdravému vývoji, vliv má však také na celou rodinu. Rodiče mohou v prvním roce novorozeného miminka ztratit až 44 dní spánku, což se vyrovná 20 hodinám spánku týdně.

Nerušený spánek pomáhá miminkům ke správnému a zdravému vývoji. Nerušený spánek pomáhá miminkům ke správnému a zdravému vývoji.

Pro miminka je nerušený noční spánek ještě více důležitý, neboť hraje důležitou roli v tom, jak reagují na svět kolem sebe, a je klíčovým faktorem tělesného, duševního a emočního vývoje malých dětí.

Dobrý noční spánek…

 • Umožňuje tělu regenerovat se tím, že zpomaluje výkon srdce a ledvin, uvolňuje svaly a snižuje příliv podnětů do nervového systému.
 • Umožňuje uvolňování lidského růstového hormonu a melatoninu - hormonu, který ovlivňuje imunitu našeho těla.
 • Podporuje více fyzické aktivity během dne.
 • Podporuje paměť a koncentraci dítěte, procesy učení se a pomáhá při zapamatování si nových informací.
 • Pomáhá dětem organizovat a zpracovávat zkušenosti shromážděné po celý den.
 • Může být velmi efektivní únikovou cestou od přebytku informací a emocí nastřádaných během dne; To je zvláště důležité během prvních pár měsíců dítěte, kdy je vystaveno velkému množství intenzivních a nových podnětů.

Podle studie o dětských spacích cyklech je dítě náchylnější k probouzení v době, kdy močí. Jakákoli změna pohodlí, tj. mokré plenky nebo podráždění, může zvýšit pravděpodobnost narušení spánkového cyklu.

Z tohoto důvodu je důležité zajistit, aby mělo miminko co nejlepší podmínky pro spánek, aby mohlo spát celou noc. Během spánku mají děti tendenci se pohybovat a převracet, takže jejich plena musí být dobře nasazená, absorbovat a být prodyšná. To vše je důležité pro to, aby si mohlo miminko vychutnat klidný noční spánek a těžit z výhod, které s ním souvisejí.

Proč si vybrat Pampers, plenky, které poskytují až 12 hodin bez protečení?

Starostliví rodiče vědí, že 1 Pampers = 1 noc v suchu. I vrtošivé miminko, které pravidelně mění polohy a převrací se, může dosáhnout klidného spánku s plenkou active baby, která pomůže udržet je v suchu po celou noc. Bez ohledu na to, kolikrát se otočí, plenka Pampers zůstane pohodlná, dobře nasazená, prodyšná a suchá, takže vlhká plenka nebude narušovat tolik potřebný spánek!

@všichni! Co si myslíte o článku? Souhlasíte s tím, že spánek má zásadní význam pro pohodu miminka i jejich rodičů?

pigi 05/12/2018 - 14:30 hodin

#dobryspanek s plenkami #pampers active baby

Ve fotogalerii se již objevilo mnoho krásných fotografií z testování plínek active baby, skvělé! Sdílejte své roztomilé fotografie také na sociálních sítích, abyste se podělili o své zkušenosti s ostatními!

pampers-online Na sociálních sítích se objevují první příspěvky:) Nezapomeňte na #dobryspanek a #pampersklub, abychom se s vámi mohli těšit z testování!

Díky sociálním sítím můžete dát ostatním rodičům vědět o vašem testování, a to i těm, se kterými se nemůžete setkat osobně. Nenechte si vaše dojmy pro sebe a nahrajte fotografie nebo video z testování na svoji oblíbenou sociální síť, použijte hashtagy #dobryspanek, #pampersklub a #pampers a označte @pampers.cz na Facebooku.

Už jste sdíleli své zkušenosti z testování s ostatními na sociálních sítích nebo svém blogu? Nezapomeňte nám vyreportovat vaši aktivitu skrze jednoduchý formulář Zpráva o aktivitě.

@všichni! Co říkají na vaše testování přátelé na sociálních sítích? A jaké jsou vaše první dojmy?:)

PS: Když už jsme u sdílení fotek, postřehli jste naše nejnovější téma Okamžiků s Pampers? Ne? Pak se na ně určitě podívejte a nenechte si ujít šanci vyhrát!

pigi 03/12/2018 - 16:47 hodin

Miminka, připravte se. Projektové balíčky s plenkami Pampers active baby přijíždějí!

Některé projektové balíčky jsou ještě stále na cestě, jiné maminky a tatínkové už si balíčky vyzvedli a miminka tak čeká první testování! Co všechno nás v projektu čeká?

blog-post-2 V průběhu našeho projektu bychom rádi dosáhli toho, že co nejvíce lidí uslyší a přečte si o benefitech plenek Pampers active baby, aby si tak ostatní rodiče mohli udělat názor na to, zda jsou plenky active baby vhodné i pro jejich miminka. Protože vám chceme ulehčit plnění úkolů, které na nás v průběhu projektu čekají, shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější.

1. Rozbalte balíček

A seznamte se s plenkami a projektovou brožurou, kde se dozvíte užitečné informace o plenkách active baby.
PS: Nezapomeňte zdokumentovat, jak se na plenky tváří vaše miminko a poslat nám fotku do fotogalerie! :-)

2. Foťte a natáčejte krátká videa

Těšíme se na fotky z testování s vašimi miminky! Fotky nahrajete skrze oranžové tlačítko + v pravém dolním rohu vaší obrazovky nebo skrze osobní sekci Můj profil. Všechny fotografie najdete v naší společné fotogalerii.

Sdílení příspěvků na Facebooku a Instagramu

 • Krátce popište vaše dojmy z plenek: Jak je hodnotíte? Pomohly vašemu miminku k suché noci?
 • Použijte hashtagy #dobryspanek #pampersklub #pampers a označte @pampers.cz, abychom se společně s vámi mohli těšit ze šťastných chvil s vaším miminkem! :)
 • NEzveřejňujte fotky krabice, ve které jste balíček obdrželi - to důležité je přece uvnitř :)

3. Pište recenze

Pomozte ostatním rodičům při hledání té správné plenky pro jejich miminko. Napište upřímné recenze na plenky Pampers active baby na stránkách pampers.cz, alza.cz a mall.cz. Nezapomeňte nám o vaší recenzi dát vědět skrze online formulář Odeslat zprávu o aktivitě.

4. Komentujte a dejte zpětnou vazbu

Čeká na vás několik zajímavých článků věnujících se projektu a tématu dobrého spánku dětí, kde můžete s ostatními skrze komentáře sdílet vaše zkušenosti a názory.

Protože značka Pampers je zvědavá na vaše zkušenosti a názory, rádi od vás uslyší více v závěrečném on-line průzkumu. Vaše připomínky jsou důkladně ohodnoceny a hlášeny přímo Nevenovi a dalším v Pampers, takže si nenechte ujít šanci ohodnotit a ovlivnit svou oblíbenou značku!

Už jste zveřejnili příspěvek na svém blogu nebo sociálních sítích? Skvělé! Nezapomeňte nám poslat odkaz - nemůžeme si ho nechat ujít!


@všichni! Už vám přišel váš balíček? Jaký je váš první dojem z plenek Pampers? Těšíme se na vaše komentáře, fotky a online příspěvky a recenze!

pigi 29/11/2018 - 12:30 hodin

Vítejte v našem novém projektu!

Milé maminky, milí tatínkové v Pampers klubu,

je mi potěšením přivítat vás v našem společném projektu s plenkami active baby! Mé jméno je Neven, jsem zástupcem značky Pampers ve společnosti Procter & Gamble a už se nemohu dočkat na vaše upřímné hodnocení našich vylepšených plenek.

Neven

V následujících týdnech budete poznávat benefity našich nových plenek Pampers active baby. Pro nás v Pampers je šťastný a zdravý vývoj miminek velice důležitý, proto nás těší, že vám můžeme představit vylepšené plenky active baby, které pomáhají udržovat miminko v suchu po celou noc.

Během testování můžete objevit nové vlastnosti plenky vedle těch, na které jste už zvyklí – tři absorpční kanálky, které rozvádějí vlhkost rovnoměrně po celé plence, extra vrstva sleep a mikroperličky, které absorbují vlhkost. Vylepšené plenky active baby pomáhají vašemu miminko probudit se v suchu a s úsměvem na rtech a být připraven objevovat svět!

Rád bych vás požádal, abyste v projektu společně s vašimi miminky otestovali vylepšené plenky Pampers active baby a sdíleli vaše zkušenosti a názory s ostatními maminkami a tatínky během rozhovoru a na internetu. Vaše zkušenosti sdílené online skrze užitečné recenze mohou pomoci ostatním rodičům, kteří ještě stále hledají tu správnou plenku pro jejich miminko. Jak na psaní hodnotných recenzí najdete ve vašem projektovém průvodci.

Společně s týmem Pampers klubu se těšíme na vaši zpětnou vazbu a zkušenosti z testování, které s námi můžete sdílet zde na projektovém blogu, pomocí online dotazníku nebo formou recenzí, které nám vyreportujete skrze Zprávy o aktivitě. Přeji vám spoustu zábavy a krásných ranních probuzení s vašimi miminky!

Neven

Souhlas pro soubory cookies