Tým Pampers 26/05/2020 - 22:00 hodin

Mise Pampers - průzkum na téma: Hudba a knihy pro děti

Milá maminko, milý tatínku,
četli jste svému miminku už do bříška? Má vaše dítě oblíbené knihy, které chce znovu a znovu předčítat? Na jakou hudbu chce tančit? Pomozte nám vytvořit seznam písní a knih, které se dětem nejvíce líbí!

knihy a čtení Je dobře známo, že čtení knih již v útlém věku významně rozvíjí představivost. Hudba ovlivňuje fyzický, emoční, intelektuální i smyslový vývoj dětí. Tanec zase koordinuje pohyby a zvyšuje sebevědomí. Zajímá nás postoj Váš i vašeho dítěte k těmto formám volnočasových aktivit.

Jakým způsobem můžete pomoci? Je to jednoduché - vyplňte krátký průzkum, ke kterému se dostanete kliknutím na tlačítko níže.

Vaše zkušenosti a názory jsou pro nás nesmírně důležité!

Tento průzkum byl již ukončen.Brzy zde najdete jeho výsledky a vaše nejlepší tipy na hudbu a knihy pro děti. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

@všem: Pokud jste se nestihli průzkumu zúčastnit a rádi byste nám i tak napsali váš tip na oblíbenou hudbu nebo knihu vašich dětí, je možnost napsat je dolů do komentářů. :-)

Tým Pampers 08/05/2020 - 12:45 hodin

Máj - lásky pro maminky čas

Každý rok slavíme svátek, který oslavuje to nejcennější, co každé dítě může mít – maminku. Je jedno, je-li dítěti pár měsíců, několik let nebo už je z něj dospělák. I ti mají svoje maminky a jsou až do konce života jejich dětmi. Každé mamince udělá radost, když ji její potomek ocení, dá jí najevo svou úctu a vyjádří jí lásku všemi možnými způsoby. Letos tento krásný svátek vychází na 10. května. Pojďme jej společně oslavit a zapátrat v jeho historii po troše zajímavostí, které se k tomuto speciálnímu dni vztahují. V článku na vás čeká i pár malých dárečků a informace o možnosti něco vyhrát. Tak neváhejte a směle do dalšího čtení. 😊

Všechno nejlepší, mami!

Den matek - pohled do historie

Svátky podobné Dni matek se po celém světě objevovaly už dávno v minulosti. Příkladem budiž svátek plodnosti a matek ve starověkém Řecku, spojený s uctíváním pohanské bohyně Kybelé, matky bohů. Za zmínku stojí i římská oslava mateřství zvaná Matronalie, která připadala na první březnový den. Ta byla zasvěcena bohyni Juno, ochránkyni vdaných žen a nastávajících rodiček.

V 16. století se v Anglii oslavoval křesťanský svátek matek s názvem Mateřská neděle a připadal na postní dobu před Velikonocemi. Mnoho chudých lidí onehdy sloužilo bohatým daleko od svých domovů a nemohli tak trávit čas se svými maminkami. V tento sváteční den pak sloužící dostávali den volna, aby mohli svoje maminky zajet navštívit (úplně prapůvodně však, aby se mohli vrátit do rodného kostela = do náruče „matky církve“). V novodobější historii přišla jako první s návrhem ustanovit a slavit Den matek sociální aktivistka a básnířka Julie Ward Howe, a to v druhé polovině 19. století. V té době se však ještě nepodařilo Den matek oficiálně uznat za den sváteční.

Pozdější iniciátorkou této myšlenky se stala Anna Marie Jarvisová. Vyhlášení speciálního dne prosazovala k oslavě památky své vlastní maminky, jež byla známa bojem za práva matek. Poprvé tento den oslavila v roce 1907, pouze v úzkém kruhu přátel. Poté začala usilovně bojovat o uznání Dne matek jako oficiálního svátku. O rok později se už slavil v kostele, v roce 1910 byl veřejně oznámen guvernérem v Západní Virginii a o čtyři roky později, v roce 1914, pak prezident Woodrow Wilson na základě společného návrhu amerického Kongresu vyhlásil první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku. Vtipnou zajímavostí je to, že schvalování bylo provázeno komentáři kongresmenů, že „to už rovnou můžeme slavit Den tchýní". 😊 Každopádně, druhá květnová neděle se tak stala dnem oficiálně věnovaným všem maminkám. Posléze se však tohoto svátku, založeného na úctyhodné myšlence, ujala komerce, což Anna Jarvisová nesla velmi těžce.

V Československu se začal slavit tento den v roce 1923 a jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po druhé světové válce byl postupně upozaděn na úkor MDŽ, i přesto se však v některých rodinách jeho tradice zachovala. Po roce 1989 se pak začal slavit opět veřejně. Tento rok vychází Den matek na neděli 10. května. Víte, že: V naprosté většině jazyků po celém světě slovo "máma" začíná písmenem "m"?

A tak všem maminkám přejeme vše nejlepší, krásné a zdravé děti, pohodu a úsměv na tváři. 😊 Abychom k němu třeba také trochu dopomohli, máme pro všechny maminky z Pampers klubu malé dárečky.

1. INSTASTORIES ŠABLONY SE VZKAZY PRO DALŠÍ MAMINKY

Stáhněte si je a pošlete zprávu jiným maminkám, třeba vašim kamarádkám, aby viděly, že na ně myslíte. Zejména v této složitější době se psychická podpora velmi hodí. Můžete poslat vtipnou výzvu, vzkaz už předpřipravený nebo na šablonu napsat svůj vlastní originální vzkaz. Rozhodnutí je čistě na vás. 😊
šablony-teaser Stáhnout šablony si můžete ZDE.

Dejte nám vědět


2. MOŽNOST VYHRÁT LUXUSNÍ PODPRSENKU

Používáte plenky Pampers? Neváhejte a zúčastnete se SOUTĚŽE! Nakupte jakékoliv plenky Pampers na Mall.cz a vyhrajte jednu ze 100 luxusních podprsenek. Akce platí od 6.5. do 17.5.2020. Vyhrává každý! Kdo nevyhraje podprsenku, získá voucher na nákup v hodnotě 300 Kč na cokoliv ze spravnapodprsenka.cz. Více informací naleznete ZDE.

3. SLEVA NA NÁKUP PODPRSENKY

Potřebujete novou podprsenku, ale zrovna nepotřebujete plenky ani nechcete čekat, jestli vyhrajete? V tom případě pro Vás na oslavu Dne matek máme 10% slevu na nákup podprsenky na www.spravnapodprsenka.cz, stačí zadat kód DENMATEK10. Lze jej uplatnit do 31.května 2020.

Doufáme, že jsme vás potěšili. Všem maminkám přejeme ještě jednou krásný Den matek. DĚKUJEME ZA TO, JAK SKVĚLÉ JSTE! 😊

@ všem: Co považujete za nejdojemnější okamžik od chvíle, kdy se z vás staly maminky? Co vás nejvíc dostalo? Napište nám do komentářů.

Tým Pampers 27/04/2020 - 12:45 hodin

Hry pěti smyslů – tipy, jak kreativně zabavit děti a zároveň podpořit jejich rozvoj

Od chvíle, kdy se děťátko narodí (a vlastně už i dříve), prozkoumává svět pomocí svých pěti smyslů - zraku, sluchu, chuti, čichu a hmatu. Je velmi důležité všechny tyto smysly neustále rozvíjet. Doporučujeme s dětmi provádět tzv. smyslové učení, které je velmi důležité pro správný vývoj mozku dítěte, navíc může být i velice zábavné. V této misi jsme si pro vás připravili tipy na několik aktivit, které vašemu dítěti umožní aktivně si pohrát a současně se něco kreativně naučit.

Hry pěti smyslů Smyslové hry jsou navrženy tak, aby přinášely různorodé podněty k rozvoji smyslů vašeho dítěte. K jejich provedení nepotřebujete žádné složité hračky. Lze využít věci každodenní spotřeby, které najdete ve většině, ne-li v každé z domácností.

 1. Vytvořte si vlastní mýdlové bubliny

  Stačí smíchat 1 litr teplé vody s 30 ml prostředku na mytí nádobí a 15 ml glycerinu (případně lžíci cukru nebo moučkového cukru). Pomocí nože rozřízněte špičku plastového brčka na čtyři části, namočte ji do připraveného roztoku a druhým koncem foukněte. Vaše dítě bude se zájmem sledovat létající bubliny a bude se je snažit chytit – tím potrénujete jeho postřeh, reflexy i rovnováhu.

 2. Malování prsty

  Každé dítě miluje malování prsty, zároveň však při této aktivitě vzniká obrovský nepořádek. Máme řešení! Vše, co potřebujete, je barva a průhledný zipový sáček. Položte sáček naplocho na podlahu, vymáčkněte dovnitř několik barev barvy a sáček zadělejte. Chcete-li si být absolutně jistí, že nic neunikne ven, můžete jej navíc utěsnit lepící páskou. A je hotovo! Nyní může vaše ratolest jezdit prstíky po pytlíku a míchat barvy, zatímco ručičky i domov zůstávají čisté. Tato zábava je prvním krokem k seznámení se základními i odvozenými barvami. A také velmi zajímavým zážitkem pro vaše dítě. Chcete-li zapojit zároveň více i hmat, můžete připravit takový pytlík z bublinkové fólie.

 3. Hmatový pytlík

  K vytvoření dalšího hmatového pytlíku použijte také plastový sáček na zip. Dovnitř dejte dětský olejíček, vodu a potravinářské barvivo dle výběru. Přidejte několik malých hladkých předmětů jako třeba knoflíky nebo mražený hrášek či kukuřici. Ještě zajímavější bude pro děťátko takový pytlík po přidání třpytek. Důležité je takový sáček na každé straně velmi dobře utěsnit. Pak ho váš drobek může bezpečně mačkat dle libosti.

 4. Nezapomeňte na čich a chuť

  Do neprůhledných sklenic nebo jiných nádob nasypte kávová zrnka, kakao, skořici, pomerančovou kůru, lístky máty nebo bazalku. Je zábavné rozdělit sklenice na ty, které voní hezky a na ty méně libé. Můžete připravit i dvě sklenice se stejným obsahem a dítě může zkoušet hrát „čichové pexeso”- hledá dvě obsahově stejné nádoby. Zde se dá zároveň zapojit i sluch. Vložte do nádob takový obsah, který vydává při pohybu nádoby nějaký zvuk - např. fazole, kostky ledu apod.

 5. Hádej, co je vevnitř - hmat

  Vyrobte tajemnou krabici, kterou naplníte nejrůznějšími věcmi. Je dobré, má-li každá položka jinou velikost, tvar, strukturu. Dejte tyto položky do krabice a doplňte pískem, rýží nebo třeba malými pěnovými fixačními výplněmi z vašich domů doručených balíčků s online nákupy. Nalezení a uhodnutí všech předmětů bude pro vaše dítě výzvou a také příjemným zážitkem, který procvičí jak hmat tak představivost.

 6. Domácí lov

  Uspořádejte domácí „lov”, během kterého bude vaše dítě moci používat všech 5 smyslů najednou, a který též zaručí tolik potřebný pohyb. Dávejte dítěti pokyny typu „Najdi něco modrého“, „Najdi něco měkkého“, „Najdi něco, co dobře chutná“ , „Najdi něco kulatého” atd. Taková zábava zaměstná vaše dítě na dlouhou dobu. Máte-li ratolestí více, bezvadně to funguje jako soutěž.

Samozřejmě je nutné na děti dohlížet a zajistit tak při všech těchto aktivitách jejich bezpečí. Ale to jistě víte. 😊 Nezapomeňte také, že úsilí a dobře odvedená práce vašich drobečků by měla být po zásluze odměněna!

@ všem: Děláte s dětmi podobné aktivity? Má váš potomek nějaké oblíbené? Pochlubte se nám v komentářích pod anketou, jaké to jsou a jaký mají u vašich dětí úspěch. 😊

@ všem_anketa: Znáte a používáte Pampers Pants? Jaká je vaše zkušenost? Zajímá nás váš názor i na toto téma. Odpovězte v anketě níže.

.

Tým Pampers 17/04/2020 - 20:15 hodin

Společně doma

Zabavit dítě venku, zejména za pěkného počasí, je úžasně jednoduchá záležitost. Vše, co pro to musíte udělat, je vyrazit ven - na procházku, na hřiště, do lesa nebo do parku. A nechat dítě aktivně strávit den. Události posledních týdnů se však výrazně promítly do každodenního života většiny rodin. Okolnostmi jsme nuceni teď trávit mnohem více času doma. Někteří z nás se poměrně rychle dokázali přizpůsobit novým okolnostem, zatímco pro jiné je současná situace o dost náročnější. Existují rodiny, kde se každý člen rodiny musí buď učit nebo z domova pracovat. Existují však také ty, kde musí minimálně jeden z rodičů, stejně jako před karanténou, pracovat mimo domov. Ať tak či onak, v Pampers klubu jsme všichni součástí jedné komunity. A tak, kdo z nás může, opravdu zůstaňme doma a pomáhejme si navzájem. ❤ Třeba sdílením tipů na to, jak doma prožít nadcházející dny a týdny co nejlépe a nejzábavněji.

To dáme, jsme rodina.

Největší výzva pro rodiče - práce z domova

Práce z domova s malými dětmi vyžadujícími neustálou pozornost, to je výzva! Navíc, máte-li doma kromě prcka třeba i malého školáka, kterého musíte pravidelně vyučovat. Správně nastavený plán ale pomůže naplnit očekávání jak našich šéfů, tak našich ratolestí.

 • Pokud váš partner pracuje též z domova, rozdělte si den na dobu, kdy jeden z vás pracuje a druhý se stará o děti. Přestože existují i záležitosti, které lze vyřešit velmi rychle, pro efektivní plnění úkolů je potřeba dohodnout si na práci časová okna. Promluvte si s partnerem o tom, kdo z vás kdy s dětmi bude. Nezapomínejte však u toho na kompromisy a hlavně flexibilitu.
 • Máte-li možnost, vyčleňte si na práci samostatnou místnost nebo si alespoň vytvořte pracovní koutek. Takové opatření pomůže lépe se soustředit na plnění zadaných úkolů, navíc i mentálně oddělí práci a volný čas. Zároveň je i pro děti snadněji pochopitelné, že jsme zrovna v té své domácí „kanceláři“ a věnujeme se svým pracovním povinnostem.

Na domácí práce to chce chytře

Asi nejdůležitější věcí v tomto ohledu je nebýt příliš přísní k sobě samým. I když obvykle zvládáte všechno, teď klidně zvolněte. Není potřeba si nastavovat přehnaná očekávání. Je třeba věnovat pozornost nejen dětem, ale i sobě samým. A to jak schránce tělesné, tak hlavně duševní. Není žádná tragédie, když místo vaření objednáte pizzu, místo úklidu si zacvičíte nebo se na chvíli natáhnete na gauč. Když děti usnou, přečtete si aspoň malý kousek tak dlouho odkládané knihy nebo se třeba naložte do vany. Hlavně bez výčitek, úklid neuteče!

 • Navařte si dopředu! Místo každodenní přípravy oblíbených dobrot navařte o víkendu více jídla a jednotlivé porce zamrazte. Není tak potřeba v kuchyni trávit několik hodin denně, a přesto bude dobré jídlo stále k dispozici. Do víkendového vaření se může zapojit celá rodina. Ti nejmenší mohou pomoci například při pečení zvážit či přidávat ingredience, zamíchat nebo rozdělit těsto či posypat koláč drobenkou. U toho si zamalují do mouky na válu a zábava je na světě. 😊
 • Je u vás doma teď konstantně nepořádek? Hračky jsou všude, kam se podíváte? Připravte krabice nebo košíky na hračky, oblečení a další věci. Požádejte děti, aby během dne uklízely věci jimi rozházené po bytě právě sem. Pojměte to zábavnou formou. Označte krabice piktogramy, děti tak lépe uvidí, co kam patří. S nerozbitnými věcmi můžete například trénovat do takto označených krabic házení na cíl. Máte-li víc dětí, vyhlaste soutěž o nejrychlejšího „třídiče“. Nezapomeňte chválit za dobře odvedenou práci. 😊 Děti to potěší a na konci dne bude i pro vás úklid všech těchto věci snadnější.

Domov = hřiště

I když se nastalé situaci musí momentálně přizpůsobit každý, naši nejmenší nemusí nutně rozumět tomu, co se právě teď děje, proč nemohou jít jednoduše na hřiště nebo se setkat se svými malými kamarády. Ti, kdo žijí v domě se zahradou, jsou samozřejmě v lepší situaci, protože děti si mohou jít bez potíží pohrát na čerstvý vzduch v podstatě kdykoliv. Pokud však nemáte zahradu, můžete si zařídit malé dětské hřiště i doma.

 • Vyrobte si svůj vlastní písek! A ne jakýkoli písek, tento může být i barevný, navíc je zcela netoxický. Stačí smíchat dohromady tři přísady - mouku (8 sklenic), řepkový nebo jiný rostlinný olej (1 šálek) a potravinářské barvivo (dle vašeho uvážení). Nezapomeňte výslednou směs dobře promíchat, aby se obarvila rovnoměrně celá hmota. Dejte písek do velké mísy, připravte bábovičky a zábava může začít.
 • Pomozte dětem postavit bunkr ze židlí, polštářů a dek. Jakmile bude pevnost hotová, povzbuďte ty nejmenší k obsazení jejich nové říše. Hrát si tam pak mohou podle svých představ. Vaši drahoušci se tak na nějakou dobu zabaví ve svém novém sídle, a vy se tak zatím můžete vrhnout do práce ve svém vlastním „doupěti“.
 • Vytvořte překážkovou dráhu bez nepořádku. Stačí malířská páska, kterou můžete snadno přilepit a zase odlepit z jakéhokoliv povrchu. Je to jednoduché řešení a bez nepořádku. Pásku můžete nalepit rovně, do oblouku, cik cak. Vaše dítě pak bude pásku přeskakovat. Nebo se po vytvořené dráze proběhne. Vytvořte si svá pravidla - rozhodněte se, po které čáře mají jít, kterou přeskočí a kterou oběhnou. Existuje nekonečné množství možností.
 • Nakupujete teď více online? Taková krabice, ve které dorazí zásilka, má milion využití! Může to být loď, ponorka, raketa… záleží na tom, jak se rozhodnete si ji vyzdobit! Krabici mohou děti pěkně vymalovat zvenku i zevnitř. Je-li Vaše dítě malé, posaďte ho do krabice s křídami nebo voskovkami a nechte ho tvořit. Získá tak obrovský prostor pro kreslení a stěny vašeho bytu zůstanou (alespoň dočasně) v bezpečí. 😊
 • Zahajte hon na poklady! Schovejte v bytě pár předmětů a dětem nakreslete mapu pokladů. Pokud je vaše dítě větší, můžete si role vyměnit. Děti mapu nakreslí a vy budete pátrat.

@ všem: Znáte nějaké dobré aktivity pro zabavení těch nejmenších doma? Co děláte, aby nebyl každý den stejný a děti se nenudily? Pomozte ostatním v této nevšední situaci.❤ Napište své tipy, nápady a zkušenosti do komentářů a inspirujte tak ostatní rodiče.

Tým Pampers 25/03/2020 - 09:00 hodin

Pravdy a mýty o plenkových kalhotkách

Od chvíle, kdy jste se stali rodiči, pravděpodobně dostáváte mnoho dobře míněných "zaručených" rad k výchově vašich dětí. Nechovej to dítě, když pláče, nikdy se pak nenaučí samo přestat. Nebo Čím víc dítě unavíš, tím lépe bude spát. A tak dále, a tak dále... Možná vás to překvapí, ale existují i ​​mýty a nepravdy obklopující takovou (ne)obyčejnou věc, jakou jsou plenkové kalhotky! Jste připraveni zjistit, co je pravda a co mýtus? Pak pokračujte ve čtení!

Photo by Isaac Del Toro on Unsplash

 1. Moje dítě je na nošení plenkových kalhotek příliš malé

  Jedním z největších mýtů ohledně plenkových kalhotek je ten, že jsou určeny až pro děti, které začaly trénovat chození na nočník. I když se plenkové kalhotky Pampers Pants vskutku hodí i v časech tohoto velkého milníku v životě vaší ratolesti, nejsou určené pouze pro batolata.

  Jakmile se vaše děťátko začne více vrtět a výměna plenky se změní v řecko-římský zápas, kde rodič zpravidla nebývá jasným vítězem, je čas přejít na plenkové kalhotky. Pampers Pants navíc skvěle padnou, čímž pomáhají předcházet nedoléhání plenky a jejímu následnému protečení ve dne i v noci. Pro vás z toho plyne výhoda, o které sní valná většina rodičů, ne-li všichni. Totiž klidná noc bez nehod.

  Plenkové kalhotky Pampers Pants jsou k dispozici od velikosti 3. Přejít na jejich používání můžete tedy už ve chvíli, kdy se vaše děťátko začne přetáčet.

 2. Plenkové kalhotky nepotřebujeme, protože mé dítě je během přebalování klidné

  Šťastný to rodič! Plenkové kalhotky Pampers Pants ovšem nejsou skvělé jen proto, že je lze snadno a rychle navléct i sundat. Pupíky našich mrňousků se zvětšují a zmenšují každou chvíli - když jedí, tráví či spí. Tím vším vznikají během dne i noci rozdíly až několika centimetrů v obvodu bříška.

  Plenkové kalhotky Pampers Pants mají pružný pas, který se přizpůsobí jak velikosti bříška tak pohybu dítěte, takže plenka vždy zůstane na správném místě. Zamezí se tím protečení plenky a přitom bříšku zajistí tolik potřebné pohodlí. Přesně padnoucí plenka umožňuje dítěti neomezený pohyb, což je mimo jiné velmi důležité pro jeho zdravý vývoj.

 3. Pants nemají takovou absorpční schopnost jako klasické plenky, nejsou proto vhodné na noc

  Další mylná představa často bývá, že plenkové kalhotky jsou vhodné pouze pro nošení během dne. Omyl! Děti se ve spánku pohybují dvakrát více než dospělí, v noci tedy potřebují stejnou ochranu proti protečení jako během dne.

  Pampers Pants mají absorpční jádro totožné s klasickou plenkou Pampers. Toto jádro zadržuje vlhkost uvnitř pleny a zajišťuje dlouhodobý pocit sucha. 360° fit kolem břicha a nožiček se navíc přizpůsobí tvaru tělíčka a pohybu děťátka mnohem lépe, než klasická plenka. Tím snáze zabrání vzniku mezer a možnému protečení. Pampers Pants se proto hodí stejně dobře jak na hravé odpoledne tak na vrtošivou noc.

Co jsme se tedy o plenkových kalhotkách dozvěděli?

 • 360° fit - díky pružnému pasu a manžetkám kolem nožiček plenkové kalhotky skvěle padnou, dítěti se vždy přizpůsobí a zabraňují tak vzniku mezer a protečení plenky při jakékoliv poloze dítěte.
 • Pohodlí pro bříško - pružný pas se dokonale přizpůsobí bříšku děťátka, nestahuje tak bříško po jídle ani se neodchlipuje během noci.
 • Absorpční jádro - savost plenky Pants je stejná jako u klasických plenek Pampers s upevňovacími pásky.
 • Pampers Pants jsou k dostání od velikosti 3 a jsou tak vhodné pro všechno dětičky od chvíle, kdy se začnou více hýbat.

S plenkovými kalhotkami Pampers Pants se nemusíte obávat protečení ani řešit neustálé povolování a utahování upevňovacích pásků. Pampers Pants jednoduše #sedi_skvele.

Anketa Pampers Pants

Chtěli byste s vaším děťátkem Pampers Pants vyzkoušet?

Ano, chci se přesvědčit o jejich vlastnostech!

95 Hlasů, 95%

Ne, raději zůstanu u klasických plenek s upevňovacími pásky.

2 Hlasů, 2%

Něco jiného, povím v komentáři.

3 Hlasů, 3%

Který z těchto mýtů vás nejvíce překvapil? A co na plenkové kalhotky říkáte?

Tým Pampers 10/03/2020 - 10:08 hodin

Mise #23

Milá maminko, milý tatínku,
připravujeme pro vás další projekt! Než však odhalíme, co, jak a kdy ... potřebujeme vaši pomoc!

mise-23-foto     

Chtěli bychom, aby se naši členové také podíleli na přípravách na novém projektu.
Jakým způsobem? Je to jednoduché - vyplněním krátkého průzkumu, ke kterému se dostanete kliknutím na tlačítko níže.
Váš názor je pro nás nesmírně důležitý a pomůže nám vytvořit příští jedinečný projekt!

Víc už nepovíme. :) Otázky v průzkumu vám napoví, který produkt bude podroben dalším testům v Pampers klubu.

Jste zvědaví?
Tato mise již byla ukončena. Děkujeme za účast.

Tým Pampers 17/02/2020 - 09:28 hodin

Mise #22: Závazky Pampers pro udržitelný rozvoj a péči o životní prostředí

Více než půl století se staráme o šťastný a zdravý vývoj dětí po celém světě. Pracujeme na budování vaší důvěry, poskytujeme vám pouze bezpečné a kvalitní materiály a neustále zlepšujeme naše výrobky. To vše proto, aby se vaše batole vždy cítilo pohodlně a mohlo bez obtíží prozkoumávat svět kolem sebe.

udrzitelnost Chceme se vyvíjet udržitelným a odpovědným způsobem, protože péče o děti spočívá také ve starosti o svět, ve kterém vyrůstají. Proto se snažíme co nejvíce omezit náš vliv na životní prostředí - počínaje výrobou plen a ubrousků po okamžik jejich likvidace. Zde je výčet aktivit a kroků, které jsme dosud podnikli:

plenka

Zajišťujeme bezpečnost a transparentnost produktu

Každý den se snažíme vám i vašemu dítěti zaručit účinnost našich plen a také jejich pohodlí a bezpečnost. Od výběru materiálů až po testovací proces - dodržujeme naše sliby.

zdroje

Zaručujeme udržitelné zdroje, výrobu a dopravu

Chceme inovativní výrobky a výrobky vytvořené inovativním způsobem - proto jsme v letech 2009 až 2014 snížili množství odpadů výroby o 78% a emise oxidu uhličitého poklesly o 9%; během výrobního procesu také spotřebováváme výrazně méně vody a energie.

Můžeme se také pochlubit tím, že naše zařízení ve Varšavě (Targówek) je první (ale ne poslední!), které je poháněné 100% energií z obnovitelných zdrojů! Naším cílem však je, aby v budoucnu každá z našich elektráren fungovala na principu „nulového odpadu“ a byla poháněna výhradně obnovitelnou energií.

materialy

Používáme ekologické materiály

Moderní plenky Pampers se výrazně liší od plenek používaných před 30 lety - například množství a kvalita materiálu v nich obsažených. Moderní plenka je navržena tak, aby s maximální účinností obsahovala méně materiálu a byla lehčí až o 40%! Dále se zaměřujeme na "zelenější" materiály z udržitelných zdrojů (jako v případě plen Pampers Pure).

obaly

Vyvíjíme ekologičtější obaly, které snížují množství odpadu

Naším posláním je vyvinout (do roku 2025) obalové materiály 100% recyklovatelné, 50% recyklované nebo obnovitelné.

deti

Přispíváme ke šťastnému a zdravému vývoji milionů dětí

Jsme výrobcem plenek pro předčasně narozené děti a poskytujeme naše výrobky matkám po předčasném porodu. Kromě toho nabízíme různé podpůrné programy nejen pro rodiny v nouzi, ale také pro celé nemocnice a komunity.

Povězte nám, jaký je váš názor na plenky šetrné k životnímu prostředí!

Zúčastněte se průzkumu vyplněním dotazníku, abychom mohli poznat váš názor na plenky šetrné k životnímu prostředí. Je důležité, abychom znali vaše potřeby i potřeby vašeho dítěte - chceme vytvářet produkty, které splňují požadavky rodičů i dětí a jsou šetrné k našemu životnímu prostředí.

Vyplňte anketu mise č. 22

Sdíleli jste již svůj názor v nové misi? ;)

Tým Pampers 03/02/2020 - 10:49 hodin

Mise #21: Plenky Pampers Pure Protection

Protože se chceme vyvíjet odpovědným způsobem, dbáme také na to, abychom se starali o svět, ve kterém děti vyrůstají. Abychom co nejvíce omezili vliv na životní prostředí, vytyčili jsme si jako jeden z cílů používání více ekologických materiálů z udržitelných zdrojů. Tak přišly na svět plenky Pampers Pure Protection.

pampers-pure

Plenky Pampers Pure Protection jsou vyrobeny z nadýchané buničiny z udržitelných zdrojů a za použití 100% obnovitelné elektrické energie. Protože si vaše děťátko zaslouží starostlivou péči o pokožku bez kompromisů, poskytují plenky Pampers Pure Protection spolehlivý pocit sucha po dobu až 12 hodin. Jejich vlastnosti budete vy i vaše děťátko milovat také díky veselým obrázkům a indikátoru vlhkosti pro větší jistotu.

Co plenky Pampers Pure Protection nabízí?

 1. 100% ochrana od značky Pampers

  Neměli byste být nuceni dělat kompromisy, proto plenky Pampers Pure Protection nabízejí až 12 hodin spolehlivé ochrany proti protečení a indikátor vlhkosti pro větší jistotu.

 2. Vylepšené bavlnou, dermatologicky testované

  Vyrobené z bavlny a měkkých rostlinných vláken. Nadýchaná buničina z udržitelných zdrojů a další pečlivě vybrané materiály. Pro starostlivou ochranu pokožky.

 3. 0 % parfemace, bělidel na bázi chloru

  Plenky Pampers Pure Protection neobsahují ani pleťové mléko ani žádnou z 26 látek klasifikovaných směrnicí EU jako alergeny.

 4. Nakládání se zdroji

  99,35 % všech materiálů vstupujících do továrny pochází ze zdrojů, které byly v loňském roce buď opětně použité, recyklované nebo obnovené. Žádný odpad z výroby nejde na skládky nebezpečného odpadu, ale je recyklován nebo opětně použit.

Pampers Pure Protection

Jakou vlastnost plenek Pampers Pure Protection oceňujete nejvíce?

spolehlivá ochrana proti protečení

32 Hlasů, 44%

použití bavlny a měkkých rostlinných vláken

12 Hlasů, 16%

0 % parfemace

11 Hlasů, 15%

0 % bělidel na bázi chloru

10 Hlasů, 14%

nakládání se zdroji

4 Hlasů, 5%

indikátor vlhkosti

4 Hlasů, 5%

Přesvědčily vás plenky Pampers Pure Protection svými vlastnostmi? Je nějaká vlastnost plenek, která vám chybí a kterou byste uvítali? Dejte nám vědět v komentáři!

Vyhrajte plenky Pampers Pure Protection!
Už jste vyzkoušeli plenky Pampers Pure? Zúčastněte se našich únorových okamžiků s Pampers a vyhrajte mega balení těchto plenek! Více informací na stránce okamžiky s Pampers.

Únorové okamžiky s Pampers

Tým Pampers 07/01/2020 - 16:00 hodin

Mise 20: Nákup plenek online

V naší nejnovější misi se zajímáme o vaše názory a zkušenosti s nákupem plenek online.

mise-nákup-plenek Dnes je nakupování online čím dál tím víc populární. Nejedna maminka je určitě ráda využije například při nákupu většího balení plenek, aby se nemusela vláčet s několikakilovým balením z prodejny až domů.

Sdílejte s námi váš pohled na výhody a nevýhody nakupování online v porovnání s kamennými obchody. Najděte si 5 minut a vyplňte několik krátkých otázek našeho dotazníku:

Vyplnit dotazník mise

Kde online nakupujete plenky Pampers za nejlepší ceny? Nebo dáváte přednost kamenným obchodům?

Tým Pampers 02/12/2019 - 15:39 hodin

Plenky jako vánoční dárek

Máme za sebou první adventní víkend a přípravy na vánoční svátky pomalu začínají. Výzdoba domácnosti, pečení cukroví, vánoční trhy a v neposlední řadě nákupy dárků, které našim nejbližším udělají radost.

mise-vanoce-darky

Jak je to s vámi a vašimi vánočními dárky? Dostáváte pod stromeček plenky pro vaše děťátko? A jak se na takový dárek díváte, dělá vám radost? Hlasujte v krátké anketě a podělte se o váš názor v komentáři.

Hlasujte!

Dostáváte pod stromeček plenky pro Vaše děťátko?

Ano a jsem za to ráda

148 Hlasů, 56%

Ano, ale raději bych dostala jiný typ dárku

7 Hlasů, 3%

Ne, ale nevadí mi to

34 Hlasů, 13%

Ne, ale ráda bych

74 Hlasů, 28%

Pokud plenky pro Vaše děťátko k Vánocům dostáváte...od koho?

Partner

12 Hlasů, 5%

Rodiče

139 Hlasů, 53%

Prarodiče

95 Hlasů, 36%

Sourozenci

38 Hlasů, 14%

Přátelé

34 Hlasů, 13%

Někdo jiný

37 Hlasů, 14%

Plenky nedostávám

33 Hlasů, 13%
Můžete vybrat více odpovědí 263
Souhlas pro soubory cookies