mise

Mise Pampers

Vaše přímá linka k týmu Pampers. Dokončete svou poslední klubovou misi!

21/08/18 až 31/12/24

Tým Pampers 27/04/2020 - 12:45 hodin

Hry pěti smyslů – tipy, jak kreativně zabavit děti a zároveň podpořit jejich rozvoj

Od chvíle, kdy se děťátko narodí (a vlastně už i dříve), prozkoumává svět pomocí svých pěti smyslů - zraku, sluchu, chuti, čichu a hmatu. Je velmi důležité všechny tyto smysly neustále rozvíjet. Doporučujeme s dětmi provádět tzv. smyslové učení, které je velmi důležité pro správný vývoj mozku dítěte, navíc může být i velice zábavné. V této misi jsme si pro vás připravili tipy na několik aktivit, které vašemu dítěti umožní aktivně si pohrát a současně se něco kreativně naučit.

Hry pěti smyslů Smyslové hry jsou navrženy tak, aby přinášely různorodé podněty k rozvoji smyslů vašeho dítěte. K jejich provedení nepotřebujete žádné složité hračky. Lze využít věci každodenní spotřeby, které najdete ve většině, ne-li v každé z domácností.

 1. Vytvořte si vlastní mýdlové bubliny

  Stačí smíchat 1 litr teplé vody s 30 ml prostředku na mytí nádobí a 15 ml glycerinu (případně lžíci cukru nebo moučkového cukru). Pomocí nože rozřízněte špičku plastového brčka na čtyři části, namočte ji do připraveného roztoku a druhým koncem foukněte. Vaše dítě bude se zájmem sledovat létající bubliny a bude se je snažit chytit – tím potrénujete jeho postřeh, reflexy i rovnováhu.

 2. Malování prsty

  Každé dítě miluje malování prsty, zároveň však při této aktivitě vzniká obrovský nepořádek. Máme řešení! Vše, co potřebujete, je barva a průhledný zipový sáček. Položte sáček naplocho na podlahu, vymáčkněte dovnitř několik barev barvy a sáček zadělejte. Chcete-li si být absolutně jistí, že nic neunikne ven, můžete jej navíc utěsnit lepící páskou. A je hotovo! Nyní může vaše ratolest jezdit prstíky po pytlíku a míchat barvy, zatímco ručičky i domov zůstávají čisté. Tato zábava je prvním krokem k seznámení se základními i odvozenými barvami. A také velmi zajímavým zážitkem pro vaše dítě. Chcete-li zapojit zároveň více i hmat, můžete připravit takový pytlík z bublinkové fólie.

 3. Hmatový pytlík

  K vytvoření dalšího hmatového pytlíku použijte také plastový sáček na zip. Dovnitř dejte dětský olejíček, vodu a potravinářské barvivo dle výběru. Přidejte několik malých hladkých předmětů jako třeba knoflíky nebo mražený hrášek či kukuřici. Ještě zajímavější bude pro děťátko takový pytlík po přidání třpytek. Důležité je takový sáček na každé straně velmi dobře utěsnit. Pak ho váš drobek může bezpečně mačkat dle libosti.

 4. Nezapomeňte na čich a chuť

  Do neprůhledných sklenic nebo jiných nádob nasypte kávová zrnka, kakao, skořici, pomerančovou kůru, lístky máty nebo bazalku. Je zábavné rozdělit sklenice na ty, které voní hezky a na ty méně libé. Můžete připravit i dvě sklenice se stejným obsahem a dítě může zkoušet hrát „čichové pexeso”- hledá dvě obsahově stejné nádoby. Zde se dá zároveň zapojit i sluch. Vložte do nádob takový obsah, který vydává při pohybu nádoby nějaký zvuk - např. fazole, kostky ledu apod.

 5. Hádej, co je vevnitř - hmat

  Vyrobte tajemnou krabici, kterou naplníte nejrůznějšími věcmi. Je dobré, má-li každá položka jinou velikost, tvar, strukturu. Dejte tyto položky do krabice a doplňte pískem, rýží nebo třeba malými pěnovými fixačními výplněmi z vašich domů doručených balíčků s online nákupy. Nalezení a uhodnutí všech předmětů bude pro vaše dítě výzvou a také příjemným zážitkem, který procvičí jak hmat tak představivost.

 6. Domácí lov

  Uspořádejte domácí „lov”, během kterého bude vaše dítě moci používat všech 5 smyslů najednou, a který též zaručí tolik potřebný pohyb. Dávejte dítěti pokyny typu „Najdi něco modrého“, „Najdi něco měkkého“, „Najdi něco, co dobře chutná“ , „Najdi něco kulatého” atd. Taková zábava zaměstná vaše dítě na dlouhou dobu. Máte-li ratolestí více, bezvadně to funguje jako soutěž.

Samozřejmě je nutné na děti dohlížet a zajistit tak při všech těchto aktivitách jejich bezpečí. Ale to jistě víte. 😊 Nezapomeňte také, že úsilí a dobře odvedená práce vašich drobečků by měla být po zásluze odměněna!

@ všem: Děláte s dětmi podobné aktivity? Má váš potomek nějaké oblíbené? Pochlubte se nám v komentářích pod anketou, jaké to jsou a jaký mají u vašich dětí úspěch. 😊

@ všem_anketa: Znáte a používáte Pampers Pants? Jaká je vaše zkušenost? Zajímá nás váš názor i na toto téma. Odpovězte v anketě níže.

.

3 Komentáře

Lenuska27 • 27/04/2020 - 17:13 hodin

Výborné tipy na hraní s dětmi. Také si hrajeme tímto způsobem a máme knížku s mnoha možnostmi na takové hry :-) Hodně využíváme materiály, které se jinak vyhazují.

Merillin • 03/05/2020 - 07:45 hodin

Malej má ráda pračku když se pere nemohu ho od toho odtrhnout, miluje praskání bublinek a lezení za Liškou od Fisher price. Pytlík sice nemáme ale malej si vyhraje s lahví naplněno do půlky vodou, je to pro něj zábava a hrací bubínky. 🤣

kockadanovita • 05/05/2020 - 22:27 hodin

Dobrý den. Malujeme prstovkami, vodou, obtiskujeme ruce/nohy, stavíme z kostek, děláme bunkry. Také opičí dráhu po celém bytě. Ovšem naše dcera si hry vymýšlí sama - na balkoně dává kolíčky na tyčky (šprušle) a zase je uklízí a opět dává. Trénuje tak motoriku a spolu ještě barvy. Foukací fixy a domácí modelína jsou teď také v zápřahu. 4asto si hrajeme na úklid. Prostě se nezastavíme :-)

Zpět nahoru

Souhlas pro soubory cookies