mise

Mise Pampers

Vaše přímá linka k týmu Pampers. Dokončete svou poslední klubovou misi!

21/08/18 až 31/12/24

Tým Pampers 17/04/2020 - 20:15 hodin

Společně doma

Zabavit dítě venku, zejména za pěkného počasí, je úžasně jednoduchá záležitost. Vše, co pro to musíte udělat, je vyrazit ven - na procházku, na hřiště, do lesa nebo do parku. A nechat dítě aktivně strávit den. Události posledních týdnů se však výrazně promítly do každodenního života většiny rodin. Okolnostmi jsme nuceni teď trávit mnohem více času doma. Někteří z nás se poměrně rychle dokázali přizpůsobit novým okolnostem, zatímco pro jiné je současná situace o dost náročnější. Existují rodiny, kde se každý člen rodiny musí buď učit nebo z domova pracovat. Existují však také ty, kde musí minimálně jeden z rodičů, stejně jako před karanténou, pracovat mimo domov. Ať tak či onak, v Pampers klubu jsme všichni součástí jedné komunity. A tak, kdo z nás může, opravdu zůstaňme doma a pomáhejme si navzájem. ❤ Třeba sdílením tipů na to, jak doma prožít nadcházející dny a týdny co nejlépe a nejzábavněji.

To dáme, jsme rodina.

Největší výzva pro rodiče - práce z domova

Práce z domova s malými dětmi vyžadujícími neustálou pozornost, to je výzva! Navíc, máte-li doma kromě prcka třeba i malého školáka, kterého musíte pravidelně vyučovat. Správně nastavený plán ale pomůže naplnit očekávání jak našich šéfů, tak našich ratolestí.

  • Pokud váš partner pracuje též z domova, rozdělte si den na dobu, kdy jeden z vás pracuje a druhý se stará o děti. Přestože existují i záležitosti, které lze vyřešit velmi rychle, pro efektivní plnění úkolů je potřeba dohodnout si na práci časová okna. Promluvte si s partnerem o tom, kdo z vás kdy s dětmi bude. Nezapomínejte však u toho na kompromisy a hlavně flexibilitu.
  • Máte-li možnost, vyčleňte si na práci samostatnou místnost nebo si alespoň vytvořte pracovní koutek. Takové opatření pomůže lépe se soustředit na plnění zadaných úkolů, navíc i mentálně oddělí práci a volný čas. Zároveň je i pro děti snadněji pochopitelné, že jsme zrovna v té své domácí „kanceláři“ a věnujeme se svým pracovním povinnostem.

Na domácí práce to chce chytře

Asi nejdůležitější věcí v tomto ohledu je nebýt příliš přísní k sobě samým. I když obvykle zvládáte všechno, teď klidně zvolněte. Není potřeba si nastavovat přehnaná očekávání. Je třeba věnovat pozornost nejen dětem, ale i sobě samým. A to jak schránce tělesné, tak hlavně duševní. Není žádná tragédie, když místo vaření objednáte pizzu, místo úklidu si zacvičíte nebo se na chvíli natáhnete na gauč. Když děti usnou, přečtete si aspoň malý kousek tak dlouho odkládané knihy nebo se třeba naložte do vany. Hlavně bez výčitek, úklid neuteče!

  • Navařte si dopředu! Místo každodenní přípravy oblíbených dobrot navařte o víkendu více jídla a jednotlivé porce zamrazte. Není tak potřeba v kuchyni trávit několik hodin denně, a přesto bude dobré jídlo stále k dispozici. Do víkendového vaření se může zapojit celá rodina. Ti nejmenší mohou pomoci například při pečení zvážit či přidávat ingredience, zamíchat nebo rozdělit těsto či posypat koláč drobenkou. U toho si zamalují do mouky na válu a zábava je na světě. 😊
  • Je u vás doma teď konstantně nepořádek? Hračky jsou všude, kam se podíváte? Připravte krabice nebo košíky na hračky, oblečení a další věci. Požádejte děti, aby během dne uklízely věci jimi rozházené po bytě právě sem. Pojměte to zábavnou formou. Označte krabice piktogramy, děti tak lépe uvidí, co kam patří. S nerozbitnými věcmi můžete například trénovat do takto označených krabic házení na cíl. Máte-li víc dětí, vyhlaste soutěž o nejrychlejšího „třídiče“. Nezapomeňte chválit za dobře odvedenou práci. 😊 Děti to potěší a na konci dne bude i pro vás úklid všech těchto věci snadnější.

Domov = hřiště

I když se nastalé situaci musí momentálně přizpůsobit každý, naši nejmenší nemusí nutně rozumět tomu, co se právě teď děje, proč nemohou jít jednoduše na hřiště nebo se setkat se svými malými kamarády. Ti, kdo žijí v domě se zahradou, jsou samozřejmě v lepší situaci, protože děti si mohou jít bez potíží pohrát na čerstvý vzduch v podstatě kdykoliv. Pokud však nemáte zahradu, můžete si zařídit malé dětské hřiště i doma.

  • Vyrobte si svůj vlastní písek! A ne jakýkoli písek, tento může být i barevný, navíc je zcela netoxický. Stačí smíchat dohromady tři přísady - mouku (8 sklenic), řepkový nebo jiný rostlinný olej (1 šálek) a potravinářské barvivo (dle vašeho uvážení). Nezapomeňte výslednou směs dobře promíchat, aby se obarvila rovnoměrně celá hmota. Dejte písek do velké mísy, připravte bábovičky a zábava může začít.
  • Pomozte dětem postavit bunkr ze židlí, polštářů a dek. Jakmile bude pevnost hotová, povzbuďte ty nejmenší k obsazení jejich nové říše. Hrát si tam pak mohou podle svých představ. Vaši drahoušci se tak na nějakou dobu zabaví ve svém novém sídle, a vy se tak zatím můžete vrhnout do práce ve svém vlastním „doupěti“.
  • Vytvořte překážkovou dráhu bez nepořádku. Stačí malířská páska, kterou můžete snadno přilepit a zase odlepit z jakéhokoliv povrchu. Je to jednoduché řešení a bez nepořádku. Pásku můžete nalepit rovně, do oblouku, cik cak. Vaše dítě pak bude pásku přeskakovat. Nebo se po vytvořené dráze proběhne. Vytvořte si svá pravidla - rozhodněte se, po které čáře mají jít, kterou přeskočí a kterou oběhnou. Existuje nekonečné množství možností.
  • Nakupujete teď více online? Taková krabice, ve které dorazí zásilka, má milion využití! Může to být loď, ponorka, raketa… záleží na tom, jak se rozhodnete si ji vyzdobit! Krabici mohou děti pěkně vymalovat zvenku i zevnitř. Je-li Vaše dítě malé, posaďte ho do krabice s křídami nebo voskovkami a nechte ho tvořit. Získá tak obrovský prostor pro kreslení a stěny vašeho bytu zůstanou (alespoň dočasně) v bezpečí. 😊
  • Zahajte hon na poklady! Schovejte v bytě pár předmětů a dětem nakreslete mapu pokladů. Pokud je vaše dítě větší, můžete si role vyměnit. Děti mapu nakreslí a vy budete pátrat.

@ všem: Znáte nějaké dobré aktivity pro zabavení těch nejmenších doma? Co děláte, aby nebyl každý den stejný a děti se nenudily? Pomozte ostatním v této nevšední situaci.❤ Napište své tipy, nápady a zkušenosti do komentářů a inspirujte tak ostatní rodiče.

1 Komentář

Veronica • 21/04/2020 - 13:13 hodin

Dobrý den,
u nás doma je neuvěřitelná prča.
Stačí nám k zábavě nová sušička a nová myčka, musím říct, že takových srandiček jsme si užili i s manželem.:d s pozdravem V.

Zpět nahoru

Souhlas pro soubory cookies