Pampers Preemies

V našem prvním projektu jsme podpořili společnou aktivitu Pampers a Nedoklubko na pomoc předčasně narozeným miminkům

05/09/18 až 12/10/18

pigi 28/09/2018 - 12:15 hodin

Děkujeme za účast v našem prvním projektu

Nadešel poslední den našeho prvního projektu Pampers klubu, který se týkal Pampers Preemies a pomoci předčasně narozeným miminkům. Během posledních dvou týdnů jsme se zabývali tématem předčasně narozených dětí a šířili povědomí o tomto tématu, abychom těmto dětem pomohli vyhrát jejich první a zároveň nejtěžší zápas!

Pampers Preemies V Pampers doufáme, že z projektu vzedjou tisíce a tisíce Preemie plenek a že peněžní příspěvek plynoucí z nakupených produktů během daného období poskytne předčasně narozeným dětem lepší šance na život.

Slavnostní předání šeku se uskuteční 9. listopadu 2018 v Žofíně v Praze u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí. Pravidelně navštěvujte Pampers Klub, budeme vás informovat o výsledné částce!

Rádi bychom vám poděkovali za aktivní účast - mnoho komentářů a poznatků a osobních zkušeností na blogu projektu a nádherných fotek odeslaných v Okamžicích s Pampers.

Antenka99 se společně s dalšími radovala z účasti v projektu:

Těším se, že podpořím dobrou věc a zdravím všechny vybrané členky, maminky i babičky. Plenky Pampers jsou pro děti prostě super :-)

osmacipce o plenkách Pampers Preemie P-3 dříve neslyšela, stejně jako mnozí z vás. My jsme rádi, že jsme to mohli změnit!

O plenkách slyším prvně, zatím jsem je nikde neviděla. Je fajn, že je něco i pro takto malinkatá miminka! Super!

člence VeVe se moc líbily fotky Miminka do dlaně:

Jsou úžasné! Hlavně ty nožky! A je vidět, že těch 9 tisíc malých českých bojovníčků jsou v pravdě siláci! Držím všem nedonošeňátkům palce, ať brzo vše doženou...

Všem zúčastněným velmi děkujeme!


Nakonec bychom vás chtěli požádat o účast v našem závěrečném průzkumu týkajícím se projektu. Rádi bychom slyšeli vaše myšlenky ohledně tématu projektu a získali zpětnou vazbu – jen tak můžeme zjistit, zda jsme splnili vaše očekávání a co můžeme příště udělat lépe!

Najděte si pár minut na vyplnění závěrečného průzkumu. Pokud jste byli v projektovém týmu, můžete se k němu dostat skrze Můj profil nebo jednoduše kliknout na následující tlačítko a vyplnit jej nyní!

P.S. Pamatujete na odměnu pro 10 nejaktivnějších účastníků projektu? Buďte ve střehu, protože výherci budou kontaktování po uzavření závěrečného dotaníku! Nezapomeňte si kontrolovat svůj email.

pigi 26/09/2018 - 10:00 hodin

Miminka do dlaně

Je odhadováno, že v Evropě se každý rok narodí okolo 500 000 miminek předčasně, z toho přibližně 9 000 maličkých bojovníčků připadá na Českou republiku.

Miminka do dlaně

V březnu letošního roku Pampers společně s rodičovskou organizací Nedoklubko, se kterou Pampers uskutečnilo již několik projektů, a Gynekologicko-porodnickou klinikou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v Apolinářské ulici představili české veřejnosti novou plenečku Pampers Preemies ve velikosti P -3 pro ta nejmenší a nejzranitelnější miminka s porodní váhou mnohdy pod 800 gramů.

V rámci představení plenečky Pampers Preemies ve velikosti P -3 se k Pampers připojila fotografka Lucie Robinson s výtvarnicí Lin Kunčickou, aby pomohly zachytit momenty života předčasně narozených dětí na sérii expresivních fotografií s názvem „Miminka do dlaně 2018“.

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

 • Miminka do dlaně

  Miminka do dlaně

Tyto fotografie jsou speciální nejen pro svoji hloubku a krásu, zobrazující lásku mezi maminkou a jejím předčasně narozeným miminkem. Významné jsou také proto, že na snímcích vystupují miminka předčasně narozená právě v České republice. Modelem se tak stala i dcera Lucie Žáčkové, výkonné ředitelky Nedoklubka, která se narodila téměř před osmi lety a celých 15 týdnů před plánovaným porodem. Dnes je Ella šťastná zdravá školačka, a mohla se tak společně s ostatními českými miminky stát tváří snímků Lucie Robinson „Miminka do dlaně“ na podporu aktivity Pampers a Nedoklubka s cílem podpořit přečasně narozená miminka a jejich rodiče spolu s perinatologickými centry v České republice.

Řekněte svým přátelům o tomto skvělém projektu. Díky Pampers teď vy a vaši přátelé rodiče můžete pomoci. Zmiňte se o této aktivitě a dejte ostatním vědět, jak mohou přispět na podporu přečasně narozených českých miminek. Čím více lidí se o této aktivitě dozví, tím víc můžeme pomoci!

Nezapomeňte, že nákupem produktů Pampers umožníte darovat plenky Preemies předčasně narozeným miminkům a zároveň přispějete k celkové částce až 1 milion korun korun na koupi potřebného vybavení pro malé bojovníky.

@všem: Jak se vám fotografie líbí?

pigi 24/09/2018 - 08:45 hodin

Pampers Preemies a Nedoklubko pro předčasně narozené děti

Pampers představuje jedinečné plenky pro předčasně narozená miminka Pampers Preemies, které byly vyvinuty ve spolupráci se sestrami z novorozeneckých JIP. Tyto plenky jsou speciálně navrženy i pro ty nejmenší a nejzranitelnější miminka vážící od 500 g do 2 300 g tak, aby respektovaly tvar tělíčka a tím mu umožnily zdravý tělesný vývoj a pohodlí.

Pampers Preemies Protection

Pampers Preemies Protection

Standardní novorozenecké plenky jsou pro předčasně narozená miminka příliš velké, a tak s pomocí sester z jednotek intenzivní péče starajících se o předčasně narozená miminka byly navrženy plenky Pampers Preemie. Tyto plenky jsou dostupné ve třech velikostech -3, -2 a -1, aby vyhovovaly každému miminku s ohledem na jeho hmotnost a velikost. Naše nejmenší plenky pro předčasně narozené děti P -3 jsou vhodné pro děti s hmotností menší než 800 gramů.

Součástí těchto speciálních plenek je úzké, přesně tvarované jádro, které napomáhá polohování pro optimální vývoj kyčlí. Plenky Pampers jsou speciálně navržené tak, aby byly hedvábně měkké. Navíc mají jemné a pružné manžety, které zvyšují pohodlí každého miminka a podporují péči o pokožku na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče. To dává zdravotním sestrám možnost vyměnit a vhodně umístit plenku takovým způsobem, aby umožnily zavedení hadiček nebo vytvořily prostor pro další lékařské zásahy. Znamená to, že sestry již nebudou muset stříhat ani překládat větší pleny tak, aby je mohly použít pro ta nejmenší miminka.

Pampers a Nedoklubko Medvídek byl vyroben členkami Nedoklubka a má stejnou velikost a hmotnost jako předčasně narozené miminko. Na sobě má perfektně padnoucí plenku Pampers Preemie Protection o velikosti P -3.

Značka Pampers spojila své síly s neziskovou organizací Nedoklubko, která realizuje projekty na podporu rodičů předčasně narozených dětí i pro miminka samotná. Nedoklubko spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým. Je tu pro všechny blízké předčasně narozených dětí. Aby věděli, na koho se obrátit a že v tom nejsou sami.

Pampers a Nedoklubko pomáhají ke zdravému a štastnému vývoji těchto nejmenších, předčasně narozených miminek a tím jim usnadnili již tak komplikovaný vstup do života.

I vy máte možnost pomoci. Stačí si během srpna a září koupit jakýkoliv produkt Pampers a přispět tak k cílové částce až 1 milion korun na podporu předčasně narozených dětí, ze které pak Nedoklubko ve spolupráci s perinatologickými centry pořídí třeba dětské váhy, speciální postýlky, klokánkovací křesla a další nezbytné vybavení. Svojí pomocí dáte mnoha dětským příběhům šanci na šťastný konec, lépe řečeno začátek!

@všem: Slyšeli jste už o plenkách Pampers Preemies Protection? Na co myslíte při pohledu na porovnání velikosti běžných plenek a plenek Preemies?

pigi 21/09/2018 - 09:00 hodin

#POWEROFBABIES

První chvíle života předčasně narozeného miminka bývají ty nejtěžší. Mnohdy musí bojovat o každý nádech, jejich malá tělíčka jsou značně nedozrálá a potřebují tak neustálou lékařskou péči. To pro rodiče znamená dny, týdny i měsíce plné obav.

Rodiče v těchto dnech zažívají chvíle plné strachu, ale nejsou na to sami. Právě pro ně je tu organizace Nedoklubko, která přináší rodičům pomoc a rady a umožňuje jim mluvit s ostatními rodiči, kteří byli v podobné situaci. Dále pomáhá rodičům předčasně narozených dětí také prostřednictvím různých projektů (Mámy pro mámy, Běh pro miminka do dlaně a Pomozte nám srdcem). Zásluhu na tom má i značka Pampers, která ve své snaze přispívat ke šťastnému a zdravému vývoji dětí myslí i na ta nejmenší miminka.

Pampers Preemies

Pampers vyslyšela potřeby sester z neonatologických center a vyvinula nejmenší plenku na světě – Pampers Preemies o velikosti P -3, které jsou vhodné i pro ta nejkřehčí miminka. Na trhu je tak konečně plenka vhodná i pro miminka s porodní váhou kolem 500 gramů.

Vývojem plenky Pampers Preemies ale aktivita Pampers na podporu předčasně narozených dětí nekončí. Nyní i vy můžete prostřednictvím Pampers pomoci. Značka Pampers za každou zakoupenou plenku Pampers v období od začátku srpna do konce září věnuje jednu plenku Preemie pro předčasně narozené děti. K tomu navíc věnuje až jeden milion korun na podporu předčasně narozených dětí, ze které pak Nedoklubko ve spolupráci s perinatologickými centry pořídí třeba dětské váhy, speciální postýlky, klokánkovací křesla a další nezbytné vybavení.

Podpořte malé bojovníky a jejich rodiče také online! Sdílejte fotografie vašich miminek společně s hashtagem #POWEROFBABIES a použijte rámeček na svoji profilovou fotku na Facebooku a dejte tak rodičům předčasně narozených miminek vědět, že na to nejsou sami.

Jak přidat rámeček na vaši profilovou fotografii? Chcete-li přidat rámeček, postupujte podle těchto 3 jednoduchých kroků:

 1. Jděte na stránky www.facebook.com/profilepicframes
 2. Z nabídky vyberte rámeček "Pampers Preemies CZ"
 3. Pro uložení klikněte na “Use as Profile Picture“

@všem: Jak šíříte povědomí o tomto jedinečném projektu? Viděli jste letáčky nebo plakáty Pampers a Nedoklubko v nějakém obchodě?

pigi 19/09/2018 - 09:30 hodin

Předčasně narozené děti v České republice

V celé medicíně jsou každý den zaznamenávány obrovské pokroky. Stejně tomu je i v oboru neonatologie, která nepřestává překvapovat svými pozitivními výsledky. Přesto se v České republice neustále zvyšuje počet předčasných porodů, a to z původních 6 % v roce 2002 na současných 8,3 %. Díky špičkové péči porodníků a specializovaných neonatologických center mají předčasně narozené děti vysokou šanci na normální život bez zdravotních komplikací.

Pampers Preemies

Předčasný porod a jeho příčiny

Předčasný porod je definován jako porod do konce 37.⁺⁰ týdne těhotenství. V naprosté většině (70 – 80 %) se jedná o porod spontánní a jeho příčiny nejsou dosud plně objasněné. Existují některé rizikové faktory, jako je například krátký interval mezi porody, chybějící prenatální péče, či anémie. Mezi další faktory patří i stres, onemocnění maminky, špatné sociální a ekonomické zázemí, kouření a jiné závislosti. Jednou z hlavních příčin může být i věk maminky a umělé oplodnění.

Klasifikace předčasně narozených miminek. Za předčasný porod je považováno narození dítěte před ukončeným 38. týdnem těhotenství.

Kontakt s maminkou

Pro další vývoj předčasně narozených miminek jsou velice důležité první minuty a hodiny bezprostředně po narození. Proto je zásadní, aby měly maminky přístup do perinatologického centra intenzivní nebo intermediární péče, kterých je v České republice celkem dvanáct. Předčasně narozené děti jsou velmi křehké a potřebují jemné a citlivé zacházení. Každodenní péče o předčasně narozené miminko vyžaduje zapojení tří odborníků novorozenecké jednotky intenzivní péče.

Psychologická podpora rodičů

Předčasný porod představuje pro rodiče psychickou zátěž. Proto je nedílnou součástí péče odborníků i psychologická podpora rodičů. K tomu přispívají kromě psychologů, zdravotníků i dobrovolnické skupiny, například rodičovská organizace Nedoklubko, která sdružuje rodiče nedonošených dětí a pomáhá dalším především podporou a slovy povzbuzení od těch, kteří si podobným již prošli a mohou tak sdílet vlastní příběhy.

I vy se díky Pampers můžete podílet na pomoci rodičům a jejich dětem, které přišly na tento svět o něco dříve a potřebují mimořádně citlivou a jemnou péči a plnou odbornou lékařskou pomoc, která jim pomáhá k potřebnému zdravému vývoji. Stačí v průběhu sprna a září zakoupit výrobky Pampers a pomoci tak dvěma způsoby:

 • 1 plenka Pampers=1 plenka Preemie pro předčasně narozená miminka
 • Přispět k částce až 1 milion korun na podporu předčasně narozených dětí, ze které pak Nedoklubko ve spolupráci s perinatologickými centry pořídí potřebné vybavení pro naše malé bojovníky. Pampers Preemies @všem: Máte vy nebo vaši známí zkušenosti s předčasným narozením miminka? Slyšeli jste už o Nedoklubku a jeho dalších aktivitách na pomoc předčasně narozeným miminkům a jejich rodičům?

pigi 17/09/2018 - 12:00 hodin

Chráníme ty nejmenší. Pomoci můžete i vy!

Vítejte v našem projektu. Během následujících dvou týdnů bude naším cílem podpořit rodiny s předčasně narozenými miminky, stejně jako specializovaná perinatologická centra, kde se o tyto malé bojovníky starají. Předčasně narozené miminko musí o svůj život bojovat hned od počátku a první momenty na tomto světě tak bývají ty nejtěžší. Rodiče žijí v neustálém strachu, nejistotě a bezmoci. Jejich jediné přání je jít se svým miminkem konečně domů.

Pampers Preemies

Pomozme jim jak jen můžeme v našem společném projektu, kde …

…budeme diskutovat na téma předčasně narozených dětí

…dostaneme možnost společně s Pampers a organizací Nedoklubko pomoci nedonošeným dětem, jejich rodičům a perinatologickým centrům nemocnic

…podpoříme rodiče sdílením fotek se vzkazem a hashtagem #POWEROFBABIES a také použitím fotorámečku na Facebooku

…budeme šířit povědomí o předčasně narozených dětech

Jak přidat rámeček do profilové fotky?

 1. Jděte na stránky www.facebook.com/profilepicframes
 2. Z nabídky vyberte rámeček "Pampers Preemies CZ"
 3. Pro uložení klikněte na “Use as Profile Picture“

@všem: Jak se vám projekt líbí? Těšíte se, že podpoříte dobrou věc? Už jste koupili plenky Pampers a podpořili tak předčasně narozená miminka?

Souhlas pro soubory cookies